İTÜ ARI TEKNOKENT ve ÇANAKKALE TEKNOPARK ARASINDAKİ BÜYÜK İŞBİRLİĞİ
  • Yayınlanma : 16.11.2017

İTÜ ARI TEKNOKENT ve ÇANAKKALE TEKNOPARK ARASINDAKİ BÜYÜK İŞBİRLİĞİ

İTÜ Arı Teknokent ve Çanakkale Teknopark arasında Mentör-Mentee Projesi uygulanmaya başlandı. Bu kapsamda İTÜ Arı Teknokent Çanakkale Teknopark’ın mentör Teknopark’ı oldu.

Mentörlük Projesi kapsamında İTÜ Arı Teknokent ile Çanakkale Teknopark arasında mentör-mentee ilişkisi kurularak, ortak ön kuluçka ve kuluçka merkezlerinin kurulması, ortak start-up etkinliklerinin ve kuluçka projelerinin uygulanması öngörülüyor.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Yücel ACER yaptığı açıklamada ‘’Teknoparklar Türkiye’de Ar-Ge ve İnovasyona verilen önemin göstergesi konumundadır. İTÜ Arı Teknokent de Türkiye’nin en önemli teknoparkarında birisi. İTÜ Arı Teknokent’in tarihten gelen bilgi birikimi ve teknolojik altyapısı teknoloji firmalarına her zaman yol gösteriyor. Çanakkale Teknopark olarak İTÜ Arı Teknokent’in teknik ve fiziki altyapısından yararlanarak ortak projeler gerçekleştireceğiz. Türkiye’nin İnovasyon ekosisteminde önemli bir girişim olan bu birlikteliğin her iki Teknopark’a hayırlı olmasını dilerim.