ÇANAKKALE TEKNOPARK ISIF’17’DEN ÖDÜLLE DÖNDÜ
  • Yayınlanma : 15.03.2017

ÇANAKKALE TEKNOPARK ISIF’17’DEN ÖDÜLLE DÖNDÜ

İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı (ISIF’17), Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Uluslararası Buluşçular Birliği himayelerinde Türk Patent ve Marka Kurumu ev sahipliğinde İstanbul WOW Convention Center’da gerçekleştirildi. 32 ülkeden katılımcının bulunduğu ISIF’17’de 105 tanesi Patent ve Marka Kurumu tarafından tescil edilmiş toplam 370 buluş sergilendi.

Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip ASAN, Dünya Fikri Mülkiyet Teşkilatı Birim Başkanı Quan-Ling SIM ve Avrupa Patent Ofisi Avrupa İşbirliği Direktörü Carlo PANDOLFI’nin stantları ziyaret ederek buluşları değerlendirdiği fuarda Çanakkale Teknopark firmalarından Astroia Astronomi Uzay ve Havacılık Ar-Ge San. Tic. Ve Ltd. Şti. “Lego Tipi Prefabrike Yapıların Kurulumunun Sağlanması (Lego Profil)” isimli buluşu gümüş madalya ile ödüllendirildi. Ödül alan buluş sahipleri ödüllerini Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü’nün elinden aldı.

Ödül töreninin ardından açıklamalarda bulunan Çanakkale Onsekiz Mart Rektörü Prof. Dr. Yücel ACER, “Göreve geldiğimiz ilk günden beri Çanakkale’nin en önemli girişimlerinden birisi olan Teknopark’ın, milletimizin var oluş hikâyesinin yazıldığı şehrimize yaraşır hale gelmesi için tüm gücümüzle çalışıyoruz. Bu kapsamda hem özel hem de kamu sektöründeki paydaşlarımızla sürdürdüğümüz çalışmalar hızla devam ediyor. Büyük bir sinerji ile gerçekleştirdiğimiz projelerimizin meyvelerini veriyor olması bizi daha çok çalışmamız hususunda motive ediyor. Dünyanın 5 büyük buluş fuarından birisinde Çanakkale Teknopark olarak ödül almak da bizim için büyük bir onurdur” dedi.