Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat Çanakkale Teknopark’a Ziyaret Gerçekleştirdi

03.05.2019

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, açılışını Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sn. Mustafa Varank’ın yapmış olduğu, 135.000m² toplam yatırım alanına sahip Çanakkale Teknopark Yerleşkesi ve Yeni Hizmet Binası’na ziyaret gerçekleştirdi.

Ziyaret kapsamında Çanakkale Teknopark alanında son üç yılda tamamlanan ve devam eden altyapı ve üstyapı çalışmaları ile kurumsal süreçler ve projeler ile ilgili tanıtım toplantısı yapıldı. Teknopark’ın bugün itibariyle 51 firma, 8 kuluçka ve 6 ön kuluçka girişimcisi ve yaklaşık 250 Ar-Ge personeli ile %100 dolulukla yeni hizmet binasını açtıklarını belirten Çanakkale Teknopark Genel Müdürü Dr. Erkan BİL tarafından; hayalleri büyük, enerjisi ve sinerjisi yüksek bir Teknopark olarak, girişimcilerimize AR-GE ve Yenilik ekosistemiyle bütünleşmiş bir yaşam alanı sunmak istiyoruz dedi.

Toplantının ardından Çanakkale Teknopark alanında, spor ve rekreasyon tesislerinde incelemelerde bulunan Rektör Prof. Dr. Sedat Murat Çanakkale Teknopark’ın bu kadar kısa sürede kat ettiği mesafe guru verici. Öğrencilerimizin akademik gelişimi ve iş hayatında başarılı olmaları kadar yeni iş fikirleriyle girişimci olarak desteklenmesini de çok önemsiyoruz.  Genç̧ ve yenilikçi girişimcilerin faaliyet göstereceği Teknopark yerleşkesinin Çanakkale’nin vizyonu için önem arz ettiğini ve burada yaratılan ekosistemi sonuna kadar desteklediğini belirtti.