VALİ ORHAN TAVLI GÜNEY MARMARA'NIN SİLİKON VADİSİ ÇANAKKALE TEKNOPARK YERLEŞKESİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

05.02.2019

Çanakkale Valisi Sn. Orhan Tavlı 135.000 m² toplam yatırım alanına sahip Güney Marmara’nın Silikon Vadisi olarak tanımlanan, yeni inovasyon merkezi binası, tüm altyapısı ve spor alanlarıyla tamamlanmak üzere olan ve açılış hazırlıkları yapılan Çanakkale Teknopark yerleşkesinde incelemelerde bulundu.

Güney Marmara Bölgesi’nde faaliyete geçmiş tek teknopark olarak bölgenin Silikon Vadisi konumunda olan, yaklaşık 10.000 m² kapalı alana sahip yeni hizmet binası, spor ve rekreasyon alanları ve tüm altyapısı tamamlanmak üzere olan Çanakkale Teknopark yerleşkesinin açılışına sayılı günler kaldı. Bölgede yapılan çalışmaları yakından takip eden Çanakkale Valisi Sn. Orhan Tavlı yerleşkede incelemelerde bulundu. İnceleme ziyareti kapsamında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdullah Köklü, Çanakkale Teknopark Genel Müdürü Dr. Erkan Bil ve Gestaş Genel Müdürü Volkan Uslu tarafından bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Çanakkale Teknopark yerleşkesinin tamamı gezildikten sonra Vali Orhan Tavlı’nın başkanlığında Sanayi İşbirliği Programı (SİP) bilgilendirme toplantısı da yapıldı. Bu kapsamda Çanakkale Teknopark’ta faaliyet gösteren girişimci firmalara Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı SİP Daire Başkanı Hande Ünal tarafından, kamu alımlarında yeniliği, yerlileşmeyi ve teknoloji transferini teşvik etmek ve kamu alımları yoluyla yerli sanayinin geliştirilmesini sağlamak amacıyla oluşturulan “Sanayi İşbirliği Projeleri” uygulamalarının anlatıldığı bilgilendirme sunumu yapıldı.